Po raz kolejny mamy okazję zobaczyć dzieła naszych młodych artystów. Fotografia, malarstwo, rysunek, grafika komputerowa - nasi uczniowie żadnych wyzwań się nie boją. Zachęcamy do oglądania inspirujących efektów pracy wykonanych na zajęcia z plastyki i techniki.

 30.04.2020.

Wyobraźnia pozwala człowiekowi przekraczać sztywne granice, często dając siłę do widzenia perspektyw, wbrew napotykanym ograniczeniom i trudnościom. 
W związku z tym dobrze o nią dbać, poznawać ją, rozwijać.
Do przyjrzenia się własnej wyobraźni zostali zachęceni uczniowie klasy czwartej.
Wyniki tych podróży możemy podziwiać zapoznając się z pracami, które powstały w ramach zajęć plastyki.

 

Obecna sytuacja zmusiła nas do pozostania w domach. Uczniowie czwartej klasy otrzymali zadanie skonstruowania papierowych domków. Niektórzy urządzili je według własnego pomysłu, inni wykorzystali fakt bycia w domu i zainspirowali sie pomieszczeniami, w których na co dzień przebywają.
Zarówno jedno, jak i drugie podejście przyczyniło się do powstania bardzo pięknych i ciekawych prac, z których uczniowie mogą być dumni.

 
 
Uczniowie klasy piątej otrzymali zadanie stworzenia pojemnika, do którego codziennie będą wrzucać dwie karteczki, na których rysunkowo zanotują plany zrobienia czegoś dobrego dla siebie lub innych. Każdego dnia, po dokonaniu zaplanowanych przyjemności, karteczki trafiały do własnoręcznie wykonanych pudełek, woreczków, saszetek.
Prace uczniów są niezwykle kreatywne, oryginalne, wyjątkowe.
 
 
 
A oto karteczki, na których uczniowie klas piątych codziennie notowali, jak potrafią się o siebie i o innych zatroszczyć. Codziennie, po zrealizowaniu zaplanowanych "dobrych rzeczy", mini rysunki trafiały do wykonanych w ramach zajęć technicznych pojemników.
Zbiory wypracowane przez piątoklasistów prezentują się wspaniale.
 
 
Zadaniem uczniów klasy szóstej było plastyczne zobrazowanie trzech cytatów: 
"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku"; 
"Nigdy nie przegap okazji, żeby powiedzieć komuś, że go kochasz"; 
"Powiedz komuś, że jest odważny, a pomożesz mu stać się takim".
Niektóre z prac prezentują się wyjątkowo dojrzale, zarówno pod względem ukazywanych treści, jak też jako dzieła plastyczne.
 
 
 17.04.2020.
Uczniowie klasy czwartej poznawali technikę kolażu, która pozwala na grę wyobraźni i bogactwo rozwiązań. Tematykę pracy każdy wybierał samodzielnie, w zależności od wewnętrznej potrzeby. Galeria dzieł przedstawia się bardzo interesująco.

 

 

Szósta klasa odwiedziła MOCAK (Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie). Mimo, że była to tylko wizyta on-line, mogli zapoznać się dziełami Daniela Spoerri, prezentowanymi na wystawie "Daniel Spoerri. Sztuka wyjęta z codzienności". Inspiracje pracami artysty to rezultat działania uczniów.
Wystawa on-line wciąż trwa. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do MOCAKu.

W  związku z tym, że teraz bardzo dokładnie myjemy ręce, uczniowie klas piątych poproszeni zostali o stworzenie prac, w których głównym motywem będzie odcisk, obrys dłoni lub po prostu – ręka.
Rezultaty Ich pracy są niezwykłe.

Technika bywa czasem skomplikowana, dlatego powstały takie oto instrukcje obsługi. Uczniowie klasy czwartej świetnie poradzili sobie z zadaniem ich stworzenia.

W kolejnym zadaniu uczniowie klas piątych poproszeni zostali o zobrazowanie sytuacji epidemicznej, która dziś stała się Ich rzeczywistością. W ten sposób poznali, jak tworzone było malarstwo historyczne, przedstawiające ważne wydarzenia. 
Z prac uczniów przebija troska ale i niezwykła dojrzałość.

Designed by: Joomla solmedia.pl